مهاجرت به ترکیه از طریق فوتبال

مهاجرت به ترکیه از طریق فوتبال یکی از راه‌های مهاجرتی است که کمتر شناخته شده است. این نوع از روش‌های مهاجرتی می‌توانند صرفاً برای عده‌ای از ورزشکاران و همچنین نوجوانان و جوانان که علاقه‌مند به این موضوع هستند، کارساز باشد. با این وجود بد نیست در مورد آن اطلاعاتی جامع و کامل را داشته باشید تا اگر یکی از اطرافیانتان و یا خودتان در صدد این کار بودید، بدانید که چگونه باید مهاجرت خود را انجام دهید.

مهاجرت ورزشی به ترکیه

وکیل مهاجرتی

مهاجرت کردن به ترکیه از طریق روش‌های ورزشی همچون فوتبال می‌تواند برای افرادی که در این زمینه فعال هستند، روش بسیار خوبی باشد. دلیل این موضوع این است که ترکیه به موضوع ورزش اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و به همین دلیل نیز می‌توانیم بگوییم که اگر در زمینه ورزشی خود و به خصوص فوتبال، دارای مهارت خوبی باشید، شانس بالایی نیز در این زمینه دارید.

در صورتی که قصد دارید تا در این کشور ساکن شوید، باید بدانید که دریافت ویزای ورزشی هم برای فوتبالیست‌ها و هم برای تمامی ورزشکاران دیگر و داوران مورد نیاز است. برای مهاجرت به ترکیه اط طریق فوتبال می‌توانید یکی از دو مدل ویزای موقت و یا ویزای دائم ورزشی این کشور را دریافت کنید.

انواع ویزای ورزشی ترکیه

همان طور که گفته شد، چه در زمینه فوتبال و چه در دیگر رشته‌های ورزشی، می‌توانیم بگوییم که دو نوع ویزای ورزشی برای ورزشکاران در نظر گرفته می‌شود. این دو نوع ویزای ورزشی شامل ویزای موقت و ویزای دائم می‌شود. هر کدام از این مدل‌های ویزا دارای شرایط خاص خودشان هستند که در ادامه توضیح بیشتری در خصوص آن‌ها می‌دهیم.

ویزای موقت ترکیه

ابتدا به بررسی ویزای موقت می‌پردازیم. در ویزای موقت می‌توانید با داشتن دعوتنامه از یک سازمان رسمی ورزشی به کشور ترکیه مهاجرت کنید.  برای مدت زمان مشخص شده در ویزا، در این کشور اقامت کنید. این موضوع نشان می‌دهد که اگر بخواهید برای شرکت کردن به صورت موقت در یک رویداد ورزشی در ترکیه حضور پیدا کنید، این نوع از ویزا را به شما می‌دهند.

ویزای دائم ترکیه

اما در مورد ویزای دائم ترکیه ماجرا کمی متفاوت است. این نوع از ویزا را در صورتی می‌توانید دریافت کنید که دارای مدال ورزشی، حکم قهرمانی و… باشید. علاوه بر مدال‌های قهرمانی که نشان دهنده وضعیت حرفه‌ای شما در آن ورزش است، لازم است تا از فدراسیون و یا مراکز ورزشی کشور ترکیه نیز دعوت نامه رسمی داشته باشید. مسلماً با داشتن این موارد می‌توانید به سادگی به این کشور مهاجرت کرده و ویزای دائم ورزشی آن را بگیرید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج امکان‌پذیر است؟

مدت اعتبار ویزای ورزشی

برای اخذ اقامت ترکیه از طریق فوتبال، همان طور که گفته شد نیاز به ویزای ورزشی دارید. ویزای ورزشی می‌تواند اگر به صورت موقت صادر شده باشد، دارای مدت اعتبار مشخصی نیز باشد. این مدت اعتبار مشخص چیزی در حدود ۳ سال است. زمانی که مدت اعتبار ویزای شما به اتمام برسد، می‌توانید آن را برای ۳ سال دیگر نیز تمدید کنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق فوتبال

وکیل مهاجرتی

برای مهاجرت به ترکیه از طریق فوتبال و به طور کلی برای مهاجرت به این کشور از طریق دریافت ویزای ورزشی، لازم است تا چند مورد بسیار مهم را داشته باشید. این موارد بسیار مهم می‌توانند شامل مؤلفه‌های زیر شوند:

اگر همسر شما و یا یکی از بستگان خودتان و همسرتان در کشور ترکیه سکونت داشته باشد، شانس شما برای دریافت ویزا بالاتر می‌رود.

سن شما مقوله بسیار مهمی در دریافت این نوع از ویزا است. معمولاً تا زیر سن ۳۰ الی ۳۵ سال است که می‌توانید ویزا دریافت کنید.

داشتن مهارت در رشته ورزشی مربوط به خودتان، کسب مدال در مسابقات ورزشی، توانایی ایجاد بهبود و پیشرفت در زمینه‌های ورزشی و… همگی از جمله مؤلفه‌های مهم و تأثیرگذار در دریافت این نوع از ویزا هستند.

جمع‌بندی

در خصوص مهاجرت به ترکیه از طریق فوتبال و اخذ اقامت ترکیه، سعی کردیم تا جایی که امکان دارد این موضوع را به طور کامل بررسی کنیم. که چگونه می‌توانیم مهاجرت خود را از طریق فوتبال بازی کردن انجام دهیم. در صورتی که اطلاعات بیان شده در طول این مقاله برای شما به اندازه کافی نبود و هنوز هم سؤالات بیشتری را در این زمینه دارید، بهتر است بدانید که مؤسسه مهاجرتی دایان می‌تواند هم پاسخگوی تمامی سؤالات شما در این زمینه باشد و هم آن که می‌تواند به سادگی به شما کمک کند تا مهاجرت خوبی را داشته باشید.