مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال چگونه ممکن است؟

کشور ترکیه یکی از مهاجرپذیرترین کشورها به شمار می‌رود و سالانه مهاجرین بسیاری از سراسر جهان و خصوصاً کشور عزیزمان را به خود می‌بیند. لازم است بدانید که شرایط و قوانین دریافت ویزای ترکیه وابسته به سن و وضعیت تأهل متفاوت است. در ادامه قصد داریم تا راجع‌به مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال (Immigration to Turkey for people under 18 years old) بگوییم و انواع راه کارها را مورد بررسی قرار دهیم. با شرایط مهاجرت و دریافت اقامت در ترکیه آشنایی دارید؟ آیا نداشتن مدرک سربازی در شرایط مهاجرت مؤثر است؟  برای پاسخ دادن به این سوالات و دریافت اطلاعات تکمیلی در این باره تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. افراد زیر هجده سال به‌طور کلی از دو طریق قادر به مهاجرت و دریافت ویزای این کشور خواهند بود که شامل فرآیندهای ذیل است.

توجه داشته باشد که در صورتی که علاقه‌مند به اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه باشید، می‌توانید پس از گذشت چند سال گام‌های لازم برای دریافت اقامت دائم را بردارید.

بورسیه یا مهاجرت دانش‌‌آموزی

از کاربردی‌ترین روش‌های مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال از طریق اقامت تحصیلی صورت می‌پذیرد.

فرزند شما می‌تواند در هر سنی درخواست ادامه تحصیل در این کشور را بدهد که دارای شرایط ویژه‌ای می‌باشد.

در حالی که سن نوجوان شما پایین‌تر از سن قانونی است ملزم است جهت تکمیل مدارک مهاجرت، نامه رضایت قانونی والدین خود را به سفارت تحویل دهد.

فرزندان می‌توانند بسته به مدرسه‌شان شامل آزمون ورودی بشوند یا خیر.

پس از تکمیل ثبت‌نام و دادن آزمون ورودی فرزندتان بایستی فردی را به عنوان کفیل معرفی کنید که از قبل اخذ اقامت ترکیه نیز انجام داده باشد.

همچنین شما باید اثبات کنید که توانایی پرداخت و برطرف ساختن نیازهای اساسی فرزندتان را دارید. به این امر تمکن مالی هم گفته می‌شود. اگرچه تحصیل در ترکیه برای شهروندان آن رایگان است؛ امّا برای تحصیل خارجی‌ها با شهریه همراه است.

لازم به ذکر است که اقامت در ترکیه دارای مزایای بسیاری از جمله تحصیل در یکی از بهترین کشورهای آسیایی/ اروپایی با فرهنگی نسبتاً نزدیک به کشورمان، گرفتن مدرک در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا که می‌تواند شانس او را جهت قبولی در دانشگاه‌های تراز اول دنیا بالا ببرد، می‌باشد.

همچنین مدارک صادر شده از کشور ترکیه مورد قبول بسیاری از کشورها است و می‌تواند در آینده با اتمام تحصیل و تمدید اقامت خود آن‌جا به کار مشغول شده و ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهد.

همچنین بخوانید:اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان

برای دریافت ویزای دانش‌‌آموزی در ترکیه باید چه مدارکی داشت؟

وکیل مهاجرتی

طی مطالبی که سابقاً بیان کردیم در این بخش به چگونگی اثبات تمکن مالی برای گرفتن اقامت یا ویزا  جهت مهاجرت به ترکیه افراد زیر 18 سال می‌پردازیم.

از آن‌جا که می‌دانیم افراد در حین تحصیل امکان فراهم کردن مخارج خود را ندارند و از این رو والدین محصل باید اثبات کنند که می‌توانند از پس مخارج نوجوان خود بر بیایند.

شهریه مدارس که از شما به عنوان یک فرد خارجی گرفته می‌شود بین پانزده تا سی هزار دلار در سال متغیر خواهد بود که شامل کلاس‌های تقویتی، وعده‌های غذایی، کتاب‌ها و استفاده از سایر امکانات مدرسه می‌باشد.

دیگر مدارک لازمه جهت داشتن ویزای دانش آموزی جهت مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال شامل موارد زیر می‌شود:

ریز نمرات سال‌های گذشته به همراه ترجمه رسمی

پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار

انگیزه نامهٔ تحصیلی

توصیه نامه از معلمین(در صورت وجود)

عکس رنگی به تعداد کافی

مدرک زبان که وا بسته به مدرسه مورد نظر می‌باشد

جوایز و افتخارات(اجباری نیست)

در کنار تمام موارد گفته شده نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر نیاز است.

با در دست داشتن تمامی این موارد می‌توان به محل تحصیل رفته و ویزای دانش آموزی را تهیه کنید.

چگونه ویزای دائم داشته باشیم؟

وکیل مهاجرتی

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال، سفر به همراه خانواده است. کسانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند قادر به گرفتن ویزا دائمی برای خانوادهٔ خود نیز هستند. همچنین با رسیدن فرزندان به سن قانونی می‌توانند در این باره به طور مستقل اقدام نمایند.

آیا نداشتن مدرک سربازی در شرایط مهاجرت مؤثر است؟

مسائل مربوط به نظام وظیفه، سربازی و کارت پایان خدمت یکی رایج‌ترین مسائلی است که به ذهن جوانان و والدین عازم ترکیه خطور می‌کند.

در سن هجده سال به بالا داشتن کارت یکی از قوانینی است که جهت خروج از کشور است؛ امّا جالب است بدانید چنین شرایطی شامل افراد زیر هجده سال نمی‌شود و تنها به رضایت‌نامه والدین را احتیاج است.

سخن پایانی

در این مقاله شرایط مهاجرت به ترکیه برای افراد زیر 18 سال را بررسی کردیم راه‌کارهای متفاوتی در این باره به شما عزیزان پیشنهاد داده شد.

در صورت اقدام برای سفر می‌توانید با موسسه مهاجرتی دایان در ارتباط باشید و از خدمات کم‌نظیر این مجموعه بهره‌مند شوید.