راه‌های مهاجرت زمینی به ترکیه

مهاجرت زمینی به ترکیه یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت کردن از کشور‌های همسایه همچون ایران است. امروزه افراد بسیار زیادی هستند که قصد دارند تا از کشور ایران به کشور همسایه یعنی ترکیه مهاجرت کنند. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا در مورد موضوعی به نام مهاجرت زمینی به ترکیه صحبت کنیم. این مهاجرت زمینی می‌تواند مراحل و همچنین شرایط مربوط به خودش را داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم تا جایی که امکان دارد ابتدا اطلاعات لازم در یک زمینه را به دست‌آورید و سپس اقدام به انجام آن کار کنید.

روش‌های مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرتی

مهاجرت زمینی به ترکیه یکی از روش‌هایی است که معمولاً برای رفتن به ترکیه می‌توانید انتخاب کنید. روش دیگری که پیش روی شما قرار دارد، استفاده از هواپیما و مهاجرت هوایی به این کشور است. در صورتی که بخواهید با استفاده از روش‌های هوایی به کشور ترکیه بروید لازم است تا به یکی از فرودگاه‌های بزرگ کشور همچون فرودگاه تهران و یا شیراز و… بروید که پرواز مستقیم به فرودگاه‌های ترکیه را دارند. از این طریق می‌توانید به صورت هوایی اقدام به رفتن به این کشور کنید.

اما در مورد مهاجرت زمینی به ترکیه چگونه می‌توانید به خاک این کشور بروید؟ برای مهاجرت زمینی به کشور ترکیه می‌توانیم بگوییم که یکی از ساده‌ترین کار‌ها آن است که از خطوط راه آهن و ریل استفاده کنید. می‌توانید تا مرز خاکی که بین ایران و تبریز وجود دارد با ماشین و یا قطار بروید و از آن جا نیز با استفاده از خطوط راه آهن پیشرفته ترکیه به شهر مورد نظر خود برسید.

در روش دوم می‌توانید تا سر مرز ایران را با اتومبیل طی کنید و سپس در خاک ترکیه از قطار استفاده نمایید. البته گاهی اوقات این امکان وجود دارد که بتوانید پلاک خودروی خود را بین‌المللی کرده و با ماشین خودتان از مرز رد شوید. البته این کار صرفاً موقت بوده و نمی‌توانید به صورت دائمی در این کشور از خودروی خود استفاده کنید. در صورتی که بخواهید خودرو خود را نگه دارید لازم است تا مراحل قانونی مربوط به آن را نیز طی کنید.

مزایا و معایب مهاجرت زمینی به ترکیه

وکیل مهاجرتی

مهاجرت زمینی به ترکیه چه مزیت‌ها و چه معایبی دارد؟ آیا این مزیت‌ها و معایب می‌توانند به شکلی باشند که شما را از مهاجرت کردن به این کشور از این طریق منع کنند؟ در این قسمت به مهم‌ترین مزیت‌ها و همچنین مهمترین معایبی که در این زمینه وجود دارد اشاره خواهیم کرد.

صرفه اقتصادی

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند تفاوت بین مهاجرت هوایی و همچنین مهاجرت زمینی به ترکیه به شمار رود در هنگام اخذ اقامت ترکیه در خصوص مقرون به صرفه بودن این روش است. زمانی که از طریق زمینی به کشور ترکیه می‌روید، هزینه بسیار کمتری را نسبت به زمانی که بلیط پرواز این کشور را خریداری می‌کنید، باید بپردازید. این موضوع شاید برای افراد زیادی اهمیت نداشته باشد، اما کسانی که دائماً در رفت و آمد هستند و یا بودجه محدودی را در زمان مهاجرت خود دارند، می‌توانند به این مسأله توجه بیشتری نشان داده و مهاجرت کردن از طریق روش زمینی را در اولویت خود قرار دهند.

امنیت بالاتر

مورد بعدی در خصوص داشتن امنیت بالاتر است. امروزه بسیاری از هواپیما‌هایی که در خطوط هوایی در حال پرواز هستند، فرسوده شده و روز‌های پایانی عمر خود را می‌گذرانند. همین موضوع سبب می‌شود تا استفاده کردن از قطار و یا اتومیل موضوعی باشد که امنیت جانی شما را بیشتر تأمین می‌کند.

همچنین بخوانید: شرایط اخذ مجوز تاکسی در ترکیه

لذت بردن از طبیعت

همان طور که گفته شد، در مهاجرت زمینی به ترکیه لازم است که یا از قطار و یا از ماشین شخصی و اتوبوس و… استفاده کنید. این موضوع سبب می‌شود که در هنگام گذر کردن از شهر‌های مختلف و جاده‌های گوناگون بتوانید به خوبی از محیط و طبیعت لذت ببرید و شهر‌های جدید با فرهنگ و آداب و رسوم‌های مختلف را دیده و با آن‌ها آشنا شوید. مسلماً این موضوع برای کسانی که دائماً به دنبال آشنایی با موقعیت‌های مختلف و همچنین شهر‌ها و مردم گوناگون هستند، می‌تواند یک مزیت مهم به حساب بیاید.

طولانی‌تر بودن

در کنار تمامی مزیت‌هایی که مهاجرت زمینی به ترکیه می‌تواند داشته باشد، باید بدانید که این روش مهاجرتی نسبت به روش هوایی بسیار طولانی است و اگر قرار است مهاجرت کردن به روش هوایی صرفاً یک الی ۳ ساعت به طور بیانجامد، در این روش ممکن است یک الی ۳ روز را درگیر سفر بوده و در راه سپری کنید. به همین خاطر است که توصیه می‌شود اگر نمی‌توانید چنین زمانی را بنا به هر دلیلی همچون بیماری، ذیق وقت و… در نظر بگیرید، از مهاجرت زمینی به ترکیه کاملاً صرف نظر کنید.

جمع‌بندی

مهاجرت زمینی به ترکیه می‌تواند از طریق مؤسسات مهاجرتی مختلفی از جمله مؤسسه مهاجرتی دایان صورت پذیرد. این مسأله سبب می‌شود تا از بابت پروسه مهاجرتی خیالتان راحت باشد و بدانید که به صورت اصولی اقدام به اخذ اقامت ترکیه کرده‌اید. فراموش نکنید که با آن که ترکیه کشور همسایه ایران است و دارای مرز خاکی بزرگی با کشور ما می‌باشد، باز هم نیاز است تا تمامی قواعد و قوانین مهاجرتی را به درستی طی کنید که در این زمینه دچار مشکل نشوید.