موسسه مهاجرتی دایان و پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه

موسسه مهاجرتی دایان ، انتخابی عالی و آسان برای ایرانیانی است که، برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه مهاجرت می‌کنند. این افراد به دنبال کسب پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه (Admission to Turkish State University) هستند. مجموعه مهاجرتی دایان به دانشجویانی که دنبال پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه هستند، خدمات فوق­العاده­ای می‌دهد.

دانشگاه‌های دولتی تحت نظارت سازمان آموزش عالی ترکیه است. شرکت مهاجرتی دایان پیش از فراهم آوردن زمینه‌های برای مهاجرت دانشجویان به ترکیه، برنامه آن‌ها را بررسی می‌کند. هرکدام از دانشگاه‌های دولتی ترکیه مانند دانشگاه‌های ایران از کادر مدیر، معاون، هیات اجرایی برخوردار هستند. افرادی که قصد پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه را دارند باید به زبان ترکی مسلط باشند. البته زبان‌های دیگر مانند زبان انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی نیز تدریس می‌شود. این دانشگاه‌ها سال اول برای دانشجویان مبتدی خود آموزش زبان خاص را در نظر می‌گیرند. شرط پذیرش در این دانشگاه‌ها تسلط به یکی از زبان‌ها است. معمولاً اکثر دانشجویان و مراجعه کننده­گان به ­موسسه مهاجرتی دایان علاقه­مند به تحصیل به زبان انگلیسی هستند. با این وجود یادگیری و دانستن زبان ترکی بسیار تأکید می­شود.

آزمون ‌ها برای پذیرش دانشگاه دولتی از­ موسسه مهاجرتی دایان

تمامی دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل برای ورود به دانشگاه دولتی ترکیه باید دو مرحله آزمون را پشت سر بگذارند. آزمون‌های YGS و LYS و همچنین آزمون یوس از تمامی افراد برای سنجش و ارزیابی گرفته می‌شود. این آزمون‌ها همه‌سال توسط مرکزی معتبر در ترکیه به نام ÖSYM برگزار می‌شود. درصورتی‌که فرد نمره مطلوبی در آزمون کسب کند می‌توان با توجه به علاقه‌اش در رشته موردنظر به تحصیل بپردازد. اگر می‌خواهید با سؤالات و شیوه آزمون این دانشگاه‌ها آشنا شوید می‌توانید با مراجعه به سایت مهاجرتی دایان از آن‌ها در این زمینه مشورت بگیرید.

وکیل مهاجرتی

نحوه ورود به دانشگاه دولتی ترکیه موسسه مهاجرتی دایان

پس از کسب نمره بالا در آزمون‌ها، افراد به‌عنوان دانشجو وارد این دانشگاه‌ها می‌شوند و می‌توانند در دوره‌های دانشگاه که چهار سال به طول می‌انجامد، شرکت کنند. درصورتی‌که شما درمجموع دو آزمون YGS و LYS، نمره پایین‌تر را کسب کنید باید در دوره‌های دوساله دانشگاه شرکت کنید. البته در این دانشگاه‌ها رشته‌های دیگری مانند دندانپزشکی و دامپزشکی نیز وجود دارد که تا 5 سال به طول می‌انجامد. شما برای تحصیل در رشته پزشکی شما باید 6 سال در دانشگاه دولتی ترکیه تحصیل کنید. درصورتی‌که می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت مجموعه مهاجرتی دایان از خدمات مشاوره‌ای آن‌ها استفاده کنید.

دوره ‌های فوق ‌لیسانس دانشگاه دولتی از موسسه مهاجرتی دایان

برای پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه در مقطع فوق‌لیسانس باید مدرک لیسانس خود را از دانشگاه معتبری دریافت کرده باشید. در این صورت، اجازه تحصیل در دوره فوق‌لیسانس به شما داده می­شود. دوره فوق‌لیسانس در ترکیه مانند ایران دوساله است. شما می‌توانید در دوره‌های با پایان‌نامه یا بدون پایان‌نامه شرکت کنید. درصورتی‌که رشته پزشکی یا دندانپزشکی و دامپزشکی را انتخاب کنید، می‌توانید مستقیم به دوره‌های دکتری برسید. بهتر است، پیش از انتخاب رشته با مشاوران ما در دایان ارتباط بگیرید.

آزمون زبان برای پذیرش در دانشگاه دولتی از موسسه مهاجرتی دایان

دانشگاه دولتی ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی علاوه بر دو آزمون ورودی از آن‌ها آزمون زبان می‌گیرد تا سطح زبان آن‌ها را بررسی کند. دانشگاه‌ها پیش از سال تحصیلی، کلاس‌هایی برگزار می‌کند تا دانشجویان بین‌المللی با شرکت در این کلاس‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوند. دانشجویان برای استفاده از این کلاس‌ها مبلغ اضافی پرداخت نمی‌کنند. تحصیل در ترکیه برای دانشجویان آلمانی آسان‌تر است؛ زیرا این افراد می‌توانند مدرک تحصیلی خود را با زبان آلمانی فرابگیرند.

مشاوران موسسه دایان در تلاش است تا شمارا به‌صورت کامل با آزمون زبان این دانشگاه‌ها آشنا کند. این مجموعه به بررسی آزمون‌ها می‌پردازند تا در زمان برگزاری آزمون با مشکل روبه‌رو نشوید.

مشورت برای پذیرش دانشگاه دولتی از موسسه مهاجرتی دایان

بهتر است بیش از پذیرش در دانشگاه­های ترکیه از دیگران مشورت بگیرید. شما شاید بتوانید در دانشگاه‌های معتبر ترکیه پذیرش شوید. ما توصیه می‌کنیم برای این‌که بعداً از انتخاب و تصمیمتان پشیمان نشوید، به وب‌سایت موسسه مهاجرتی دایان مراجعه کنید. با استفاده از خدمات مشاوره­ای آن­ها، می‌توانید مدرک تحصیلی معتبرتری دریافت کنید.

وکیل مهاجرتی

دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌ دولتی با موسسه مهاجرتی دایان

در حال حاضر افراد زیادی علاقه به کسب بورسیه تحصیلی از دانشگاه دولتی ترکیه دارند. در سال‌های اخیر ترکیه با تأسیس دانشگاه‌های بین‌المللی، به رشد علمی قابل‌توجهی دست پیداکرده است. به همین دلیل اعتبار دانشگاه‌های ترکیه افزایش و علاقه دانشجویان خارجی برای پذیرش در دانشگاه بیش ‌از پیش شد. امروزه افراد زیادی به دنبال کسب بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه هستند اما با شیوه دریافت بورسیه آشنایتی ندارند. موسسه دایان در ایران می‌تواند به این افراد بهترین روش­ها برای دریافت بورسیه را پیشنهاد بدهد.

دانشگاه ‌های دولتی معتبر ترکیه در چه شهرهایی قرار دارند؟

ترکیه توانسته است در کنار قطب گردشگری به قطب آموزشی تبدیل شود. بسیاری از دانشجویان خارجی همه‌ساله برای پذیرش در دانشگاه‌های دولتی به این کشور می‌آیند. در شهرهای مختلف کشور، دانشگاه‌های دولتی تأسیس شده است. شهرهای مانند استانبول، آنکارا و ازمیر از این دسته هستند. جهت ادامه تحصیل و پذیرش در دانشگاه دولتی بهترین گزینه شهرهای بزرگ است. این دانشگاه‌ها عموماً در لیست دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. شما می‌توانید با دانشگاه‌های برتر ترکیه در موسسه مهاجرتی دایان آشنا شوید.

نتیجه‌

درصورتی‌که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه رادارید، باید تمامی جوانب را بررسی کنید. خود را برای آزمون‌های ورودی دانشگاه آماده کنید تا بعداً با مشکل روبه‌رو نشوید. موسسه مهاجرتی دایان در کنار شما است تا درزمینه­های مختلف به شما کمک کند. درصورتی‌که نتوانید نمره قبولی را در این آزمون‌های ورودی کسب کنید، باید به فکر پذیرش در دانشگاه خصوصی ترکیه باشید.

در ایران مؤسسات مختلفی درزمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کنند. اما یکی از شرکت‌هایی که تاکنون توانسته است زمینه حضور دانشجویان زیادی در ترکیه فراهم کند، مجموعه دایان است. این موسسه سالیان زیادی است با کادری مجرب، آشنایت کاملی با دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه دارند.