هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه (The cost of studying medicine in Turkey) از جمله مواردی است که برای افراد بسیاری مهم استو در حقیقت می‌توان گفت که این هزینه ‌ها می‌توانند شامل موارد مختلفی شوند. معمولاً افرادی که به دنبال اطلاع از این هزینه‌ ها هستند، کسانی می‌باسند که قصد دارند تا در کشور ترکیه به تحصیل بپردازند. این افراد می‌توانند به سادگی و به راحتی با اطلاع از شرایط تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های مختلف کشور ترکیه، این کار را انجام دهند. اما اگر شما نیز جز همین افراد می‌باشید، به شما توصیه می‌کنیم که پیش از هر گونه اقدامی برای اپلای در دانشگاه‌های ترکیه، بهتر است ابتدا در مورد هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدانید و سپس در صورتی که امکان پرداخت این هزینه ‌ها را داشتید، برای این کار اقدام نمایید.

مؤلفه‌های مهم در هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

برای آن که بتوانید موارد مربوط به هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه را هرچه بهتر و ساده‌تر متوجه شوید، لازم است تا مؤلفه‌هایی که بر روی این موضوع تأثیرگذار هستند را پیدا کرده و سپس با توجه به این مؤلفه‌ها میزان هزینه ‌هایی که باید پرداخت کنید را برآورد نمایید.

وکیل مهاجرتی

نوع دانشگاه

می‌توانید برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور ترکیه یکی از دو نوع دانشگاه دولتی و یا آزاد را انتخاب کنید. با توجه به نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، هزینه ‌های شما نیز متفاوت خواهد شد. این موارد که سبب می‌شود میزان هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه دارای نرخ‌های متفاوتی شود را در ادامه به صورت کامل توضیح داده‌ایم. فراموش نکنید که انتخاب نوع دانشگاه شما اولین قدمی است که برمی داریدف بنابراین بهتر است بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید را حتماً مدنظر قرار دهید.

شهریه

در صورتی که انتخاب شما دانشگاه آزاد بوده باشد، مسلماً همچون کشور خودمان نیاز است تا به ازای هر ترم شهریه تحصیل در دانشگاه را پرداخت کنید. اطلاع از میزان شهریه دانشگاه یکی از موارد مهمی است که در تخمین هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه باید مدنظر قرار دهید. بسته به اینکه چه دانشگاهی و از چه درجه‌ای را انتخاب کرده‌اید، می‌تواند میزان شهریه و هزینه شما را متفاوت کند. برای اطلاع دقیق از این شهریه‌ها یا می‌توانید به سایت خود دانشگاه‌ها مراجعه کنید و یا می‌توانید از کارشناسان دایان گروپ اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

هزینه خوابگاه

مورد بعدی که در مقوله هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه جای می‌گیرد، مربوط به هزینه ‌هایی است که بابت اسکان خود در کشور ترکیه پرداخت می‌کنید. مسلماً اجاره خوابگاه و زندگی در کنار دیگر دانشجویان می‌تواند هزینه‌ های مسکن شما را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد؛ اما در صورتی که چنین زندگی را نپسندید، می‌توانید یک خانه مستقل را اجاره کرده و به تنهایی در آن زندگی کنید.

قوانین اجاره خانه در ترکیه اندکی با ایران متفاوت است. این قوانین را بهتر است پیش از هر گونه اقدامی به خوبی درک کنید. صحبت کردن با افرادی که در زمینه مهاجرت و به خصوص مهاجرت به ترکیه دارای تجربه هستند، می‌تواند شما را از سردرگمی‌های بسیاری نجات دهد.

آزمون‌های ورودی

مورد بعدی که جز هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه محسوب می‌شود، هزینه‌ هایی است که برای آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های دولتی ترکیه می‌کنید. آزمون‌های ورودی صرفاً برای مواردی است که شما بخواهید پا به یک دانشگاه دولتی گذاشته و در آنجا مشغول به تحصیل شوید. اما اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه آزاد باشید، نیازی به هزینه کردن برای این آزمون‌ها نخواهید داشت.

مدارک زبان

داشتن مدارک زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند که یکی از بهترین تجربه‌های خود را از اپلای در یک دانشگاه خارجی داشته باشید. برای آن که بتوانید در دانشگاه‌های ترکیه اقدام به تحصیل کنید، لازم است تا مدارک زبان انگلیسی و بعضا مدارک زبان ترکی استانبولی را به آن‌ها ارائه نمایید. در این مورد فرقی نمی‌کند که چه دانشگاهی را انتخاب کرده باشید، زیرا در هر دو مورد نیاز به مدرک زبان خواهید داشت.

وکیل مهاجرتی

ترجمه مدارک

مورد بعدی که جز هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه به حساب می‌آید مربوط به هزینه‌ هایی است که برای ترجمه مدارک خود انجام می‌دهید. این هزینه ‌ها می‌توانند به سادگی و به راحتی کم و یا زیاد شوند. صرفاً باید دارالترجمه‌ای را پیدا کنید که ترجمه‌های موثق و معتبری را به شما ارائه کند و نیازی به ترجمه چندین باره مدارک خود نداشته باشید.

جمع‌بندی

موارد و مسائل مطرح شده در زمینه هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه، به نحوی بیان شدند که یک دیدگاه کلی و جامع را در این حوزه در اختیار شما قرار دهند. این موارد و مسائل به شما کمک می‌کنند تا هرچه بهتر و ساده‌تر بتوانید برای اپلای کردن در رشته پزشکی تصمیم بگیرید. برای آن که تصمیم‌گیری خوبی در این زمینه داشته باشید لازم است تا با یک گروه با تجربه همچون دایان گروپ مشورت کنید. این گروه علاوه بر توانایی در زمینه پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه می‌تواند در زمینه دریافت پاسپورت ترکیه و… نیز فعالیت داشته باشد و به شما راهنمایی‌های جامع و مناسبی را ارائه کند.