هزینه مدارس خصوصی ترکیه

تحصیل فرزندان همواره یکی از دغدغه های بسیاری از والدین در هنگام مهاجرت است. ترکیه یکی از کشورهایی است که کیفیت تحصیلی بسیار بالایی دارد و شما با خیالی راحت می توانید فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کنید. مدرسه های ترکیه به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می گردد. هزینه مدارس خصوصی ترکیه (The cost of private schools in Turkey) از جمله مباحثی است که قصد داریم به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید:

شهریه مدارس خصوصی ترکیه چقدر است؟

با توجه به کیفیت آموزشی مدارس ترکیه نمی توان انتظار داشت که تحصیل در این مدارس با هزینه پایینی صورت گیرد. مدارس خصوصی ترکیه برای آموزش دانش آموزان از بهترین معلمین و اساتید بهره می برند و دارای تمامی ابزار و لوازم آسایش و رفاهی هستند. تجهیزات و کیفیت آموزشی دو فاکتور اصلی تعیین کننده هزینه مدارس خصوصی ترکیه می باشد. به صورت تقریبی هزینه تحصیل در مدارس ترکیه بین 30000 الی 180000 لیر در سال است. البته شما باید هزینه لباس فرم، کتاب، کلاس های جبرانی و … را نیز در نظر بگیرید.

کیفیت آموزش در مدارس خصوصی ترکیه

وکیل مهاجرتی

در مدارس خصوصی ترکیه، کیفیت تحصیل در سطح بسیار بالایی دارند و شما در قبال کیفیت بالای این مدارس، باید هزینه مدارس خصوصی ترکیه را بپردازید. اساتید و معلمین فوق حرفه ای در این مدارس از بین بهترین اساتید انتخاب شده اند و کیفیتی عالی دارند. بنابراین دانش آموزان فارغ التحصیل می توانند در این مدارس پس از پایان تحصیل، در بهترین دانشگاه ها تحصیلات خود را ادامه دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس خصوصی ترکیه

  • کیمیک و یا همان مجوز اخذ اقامت ترکیه
  • مدارک هویتی فرزند و والدین
  • ارائه مدارک تمکین مالی
  • پرداخت هزینه شهریه

امکانات مدارس خصوصی ترکیه

مدارس خصوصی ترکیه شامل مقطع دبستان تا دبیرستان هستند. دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل می کنند، می توانند از تمامی امکانات رفاهی این مدارس از جمله استخر، سونا، تجهیزات مدرن آموزشی، صندلی و نیمکت های بسیار نرم و راحت، سالن نمایش و موسیقی و … بهره مند شوند. ولی توجه داشته باشید که شما به نسبت امکانات باید هزینه مدارس خصوصی ترکیه را پرداخت کنید.

کاهش هزینه مدارس خصوصی در ترکیه با بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه های تحصیلی است. بورسیه های تحصیلی تنها به دانش آموزانی که معدل بالایی دارند، تعلق می گیرد. برای این کار ابتدا باید تمامی مدارک تحصیلی به نهاد مربوطه تحویل داده شود. پس از دریافت تاییدیه بورسیه، شما می توانید با استفاده از آن هزینه مدارس خصوصی ترکیه را کاهش دهید. لازم است بدانید که بورسیه های تحصیلی بین 20 درصد تا 80 درصد هزینه ها را شامل می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

نحوه دریافت شهروندی ترکیه

مهاجرت به ترکیه با دریافت شهروندی این کشور متفاوت است. شما برای دریافت شهروندی ترکیه باید مدت زمان طولانی در این کشور زندگی کنید. افرادی که شهروندی کشور ترکیه را دارند می توانند به صورت دائم در این کشور زندگی کرده و از تمامی مزایای شهروندی در این کشور بهره مند شوند.

تحصیل در دانشگاه ترکیه

پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه نیاز به گذراندن 12 سال تحصیل در مدارس ترکیه را دارد. بنابراین فرزندان شما پس از پایان تحصیل در مدارس ترکیه، می توانند به صورت مستقیم وارد دانشگاه های ترکیه شوند. هزینه دانشگاه های ترکیه کمی بالاتر از هزینه مدارس خصوصی ترکیه است. کیفیت آموزش در دانشگاه های ترکیه بسیار بالا است و شما پس از پایان تحصیل در دانشگاه ترکیه می توانید وارد بازار کار شده و درآمد بالایی کسب کنید.

پذیرش در دانشگاه ترکیه با آزمون تومر

وکیل مهاجرتی

برای ورود به دانشگاه های ترکیه روش های متعددی دارد که در این میان آزمون تومر یکی از مهم ترین روش ها است. هدف از این آزمون، تعیین سطح تسلط شما به زبان ترکی است. بنابراین برای پذیرش در دانشگاه ترکیه بهتر است که در کلاس تومر ثبت نام کنید تا بتوانید به راحتی و با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارید. جهت مشاوره در بهترین کلاس تومر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اخذ اقامت ترکیه با تحصیل در ترکیه

پذیرش دانشگاه در ترکیه یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای اخذ اقامت در ترکیه است. دانش آموزانی که 12 سال دوره تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند، می توانند به دانشگاه های این کشور ورود پیدا کنند. پذیرش در دانشگاه ترکیه بهترین روش برای کسب موفقت و تضمین آینده است.

جمع بندی

ترکیه بستر مناسبی را برای تحصیل دانش آموزان در ترکیه فراهم کرده است و والدین با اطمینان کامل می توانند فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کنند. تحصیل در مدارس ترکیه به دو زبان ترکی و یا انگلیسی انجام می پذیرد. هزینه مدارس خصوصی ترکیه به کیفیت آموزشی این مدارس بستگی دارد. ولی برای این که بتوانید هزینه های تحصیلی فرزندان خود را کاهش دهید تنها کافیست با ما تماس بگیرید.