وکیل مهاجرت

امروزه خیلی از افراد سعی دارند که بنا به دلایل گوناگون به کشورهای خارجی مهاجرت کنند، بعضی ها برای شرایط بهتر اجتماعی و برخی دیگر برای کار و یا تحصیل اقدام به مهاجرت می نمایند. همه این افراد باید در این راستا اقداماتی را انجام دهند، شاید منابع مالی را بتوان مهم‌ترین نیاز برای سفر به کشورهای خارجی دانست، بعد از این مورد،موارد دیگری مانند تسلط بر زبان انگلیسی و یا زبان کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند از دیگر لازمه‌های مهم به منظور مهاجرت می‌باشد. اما در این بین خیلی از افراد به منظور آشنایی با قوانین مهاجرت به کشورهای خاص و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه اقدام به استفاده از وکیل مهاجرت می‌کنند‌ اما اینکه وکیل مهاجرت کیست و چه ویژگی‌هایی دارد، موضوعی می‌باشد که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم. پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

مطالب مرتبط :

هزینه زندگی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه بدون پول

 

وکیل مهاجرت کیست؟

شاید بتوان تعریف‌های گوناگون و متفاوتی از این نوع وکیل ارائه داد، اما بدون شک یکی از واضح‌ترین و کامل‌ترین توضیحات برای وکیل مهاجرت این می‌باشد که، به افراد یا وکلایی که به صورت تخصصی در زمینه قوانین مهاجرت فعالیت می‌کنند و می‌توانند این قوانین را به خوبی تفسیر کنند وکیل مهاجرت گفته می‌شود.

معمولاً قوانین مهاجرت برای هر کشوری هر چند سال یک بار دچار تغییر می‌شود، این وکلای مهاجرتی میتوانند با توجه به آگاهی‌هایی که در این زمینه دارد در هر شرایطی موکل‌های خود را از راه‌های پیچیده و همیشه در حال تحول مهاجرت راهنمایی کند و مقدمات مهاجرت او را در کوتاهترین زمان با کمترین  هزینه فراهم نماید‌.

معمولاً بیشتر زمان وکلای مهاجرت صرف کمک کردن به افرادی می‌شود که مشکلاتی در مورد رعایت الزامات مهاجرت دارند.

نقش وکیل در مهاجرت چیست؟

همانگونه که در قسمت‌های قبلی مقاله نیز به آن اشاره کردیم، معمولاً وکلای مهاجرت برخلاف سایر وکلا همه زمان خود را در دادگاه‌ها و به منظور رسیدگی به دعاوی مدنی  نمی‌کنند، در اکثر موارد این وکیل‌ها به عنوان یک میانجی بین مشتریان خود و مقامات عمل می‌کنند. معمولا وکلای مهاجرت عمده فعالیتشان در زمینه های خدمات شهروندی، مهاجرت کاری( برای مثال مهاجرت به کانادا از طریق شغل کشاورزی) و  مهاجرت تحصیلی را پیگیری می‌کنند.

در مواقعی که شخصی باید به منظور رسیدگی مهاجرت در مقابل یک قاضی حاضر شود و اطلاعات کافی برای دفاع کردن از خود ندارد وکلای مهاجرت به جای آنها در جلسه حاضر شده و از آنها دفاع می‌کنند، بیشتر وکلای مهاجرت معمولاً به موضوعاتی می‌پردازند، که شامل قوانین کیفری موکلان می‌باشد.

به منظور ساده‌تر شدن اطلاعات در مورد وظایف یک وکیل مهاجرت می‌توانیم به مواردی مانند درخواست‌های ویزا، گرین کارت، تبعید، تابعیت و اشتغال غیر شهروندی اشاره کرد.

به شکل کلی یک وکیل مهاجرت خوب باید با قوانین اخذ شهروندی، اخذ پاسپورت، قوانین بین الملل و همچنین شرایط زندگی در سایر کشورها به خوبی آشنایی داشته باشد.

دلیل استفاده از وکیل مهاجرت؟

شاید این سوال برای شما نیز به وجود آمده باشد، که ما چرا برای مهاجرت باید از وکیل مهاجرت استفاده کنیم؟

یکی از دلایل عمده استفاده از وکیل مهاجرت برای مهاجرت کردن این است که وکلا همانگونه که در قسمت‌های قبلی مقاله نیز به آن اشاره کردیم اطلاعات دقیق و کاملی در مورد نحوه مهاجرت و راهکارهای مناسب آن دارند، به همین دلیل ما برای مهاجرتی ایمن و مطمئن تر از وکلیل مهاجرت استفاده می‌کنیم.

ویژگی‌های یک وکیل خوب

برای اینکه شما بتوانید از یک وکیل مهاجرتی خوب استفاده کنید، باید ویژگی‌های یک وکیل مهاجرت خوب را بدانید. برای مثال یک وکیل خوب لازم است که ضرورت‌ها را بداند و نسبت به قوانین کشورها آگاهی لازم را داشته باشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های وکلای مهاجرت این است، که سعی کنند تا حد امکان با کمترین هزینه مقدمات مهاجرت موکل خود را فراهم نمایند. چرا که امروزه یکی از مسائل مهم برای مهاجرت مسائل و منابع مالی می‌باشد.

وکیل مهاجرتی

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی وکلای مهاجرتی پرداختیم، به عنوان نتیجه‌گیری این موضوع می‌توانیم بگوییم که وکلای مهاجرت وکلایی هستند که اطلاعات کافی در مورد قوانین مهاجرت دارد و می‌تواند در مواقع لزوم مشکلات و موانعی که بر سر راه شخصی که قصد مهاجرت دارد وجود دارند را برطرف نماید.

امیدواریم که شما با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد وکیل مهاجرت به دست آورده باشید.