پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه (Admission without examination to Turkish universities) – همواره انجام تحصیلات در ترکیه هدف شمار بسیاری از متقاضیان و داوطلبان مهاجرت به این کشور از سراسر دنیا است. اما چرا ترکیه؟ تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا اکثر ما در اولین وهله برای مهاجرت به این کشور میاندیشیم؟ نزدیکی ترکیه به ایران، پایین بودن هزینه‌ها و وجود شباهت‌های بسیار فرهنگی با ایران، همه و همه سبب شده است تا شما به این کشور زیبا برای مهاجرت بیاندیشید. همچنین ترکیه با امتیاز داشتن تلاقی با اروپا دارای دو فرهنگ غنی است و همین تلاقی موجب اعتبار بیشتر این کشور شده و آن را به پلی میان متقاضیان مهاجرت و اروپا تبدیل کرده است. ترکیه کشوری با پتانسیل بالا برای تحصیل کار سرمایه‌گذاری و… است و به همین جهت هم یکی از بهترین کشور‌ها برای مهاجرت به شمار می‌رود.

ترکیه سراسر پر از بهترین فرصت‌های شغلی در بسیاری از زمینه‌ها است. همچنین دارای شمار بسیاری از دانشگاههای خوب و مطرح و معتبر در جهان می‌باشد. همه این موارد سبب شده‌اند تا در طی ۱۰ سال گذشته ترکیه به یکی از محبوب‌ترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی تبدیل بشود. سیستم آموزشی عالی در کشور ترکیه دارای بالاترین استاندارد‌های جهانی است و مدارک تحصیلی که از این دانشگاهها اخذ می‌شود در بسیاری از کشور‌های مطرح و پیشرفته جهان دارای اعتبار است. هزینه‌های تحصیل در ترکیه مناسب است و به نسبت دیگر دانشگاههای معتبر در کشور‌های دیگر بسی مقرون به صرفه است. ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

تحصیل در ترکیه

با وجود اینکه تحصیل در کشور ترکیه برای داوطلبان مهاجرت بسیار مناسب است و همچنین نسبت به دیگر کشور‌ها مقرون به صرفه‌تر است اما این به معنی سادگی انجام این کار نیست. دانشگاههای ترکیه برای پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف دارای شرایط متفاوتی هستند و اکثر دانشگاههای ترکیه برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف شرایط خاصی دارند اما چیزی که در بین همه مشترک است آزمون‌های ورودی هستند که کار را برای متقاضیان بسیار سخت کرده است. آزمون‌های ورودی YOS و SAT و TOMERسه آزمون اصلی هستند که دانشگاههای ترکیه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند. این آزمون‌ها دارای هزینه‌های نسبتاً بالا و نیازمند صرف وقت فراوان توسط متقاضی و رفتن به کلاس تومر، یوس و ست هستند تا فرد بتواند نمره خوب و قابل قبولی کسب بنماید و بتواند از دانشگاه پذیرش بگیرد.

اما این به چه معنی است؟ آیا واقعاً این آزمون‌ها انقدر کار را سخت کرده است که بخواهید پا پس بکشید و بیخیال مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در کشور عالی و زیبای ترکیه بشوید؟ نگران نباشید دایان گروپ اینجاست تا به شما بهترین و ساده‌ترین راه‌ها را نشان بدهد تا موفق به پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه بشوید. چندی است که بسیاری از دانشگاههای ترکیه به پذیرش دانشجویان بین‌المللی بدون آزمون‌های سخت ورودی روی آورده‌اند و کار را برای متقاضیان مشتاق به تحصیل در این کشور زیبا آسان‌تر کرده‌اند. اما پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه هم قاعده و قانون خاص خودش را دارد و برای دریافت این نوع پذیرش‌ها باید اطلاعات کافی داشت و از متخصصین و مشاورین مهاجرتی کمک گرفت.

وکیل مهاجرتی

چرا پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه مورد توجه است؟

اصولاً برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی و اجازه انجام تحصیل داوطلبان مهاجرت تحصیلی در دانشگاههای ترکیه نیاز به کسب نمرات خوب و لازم در آزمون‌های SAT، YOS، TOMER می‌باشد و متقاضیان برای کسب این نمرات باید بسیار تلاش کنند. اما برای قبولی در این آزمون‌ها چه باید کرد؟ هزینه این آزمون‌ها چقدر هستند؟

آیا می‌توان به راحتی به نتایج دلخواه دست یافت؟ همه‌ی این سؤالات سؤالات پر تکراری هستند که ذهن همه متقاضیان مهاجرت تحصیلی ترکیه را به خود مشغول می‌کند و موجب نگرانی بسیاری از شما عزیزان می‌شود. نگرانی که بی‌مورد هم نیست. تمامی این آزمون‌ها دارای سختی خاص خود هستند و تلاش و همت فراوان می‌طلبند. باید برای قبولی در آن‌ها سخت تلاش کرد و عمر و وقت بسیاری را برای قبولی در آن‌ها صرف کرد. اما باز هم ممکن است به نتیجه دلخواه دست پیدا نکنید. به علاوه تمام مواردی که الان گفته شد بحث هزینه هم مطرح هست. هزینه‌های انجام این آزمون‌ها بسیار بالا هستند و ممکن است هرکسی از پس آن‌ها برنیاید.

در این جا است که پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه مورد توجه قرار می‌گیرد و نقش پررنگ خود در اخذ ویزای تحصیلی نشان می‌دهد. گزینه‌ای که باعث می‌شود مهاجرت تحصیلی به ترکیه آسان‌تر شود و بیشترر از پیش در لیست راه‌های اقدام به مهاجرت متقاضیان قرار بگیرد.

پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه پراطمینان‌ترین و از بهترین و موفق‌ترین راه‌ها برای تحصیل در ترکیه است. اگر شما از طریق پذیرش بدون آزمون برای تحصیل در ترکیه اقدام کنید، پذیرش شما در دانشگاه تضمینی است و شما می‌توانید با شروع ترم جدید به دانشگاه مورد نظرتان وارد شوید و تحصیل در کشور زیبای ترکیه را آغاز کنید.

وکیل مهاجرتی

پذیرش بدون آزمون ترکیه در چه رشته‌هایی ممکن است؟

برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاهها رشته‌های متفاوتی وجود دارد و هر دانشگاه چندی از این رشته‌ها را برای تحصیل بدون آزمون به متقاضیان تحصیل بین‌المللی خود ارائه می‌دهد. برخی از این رشته‌های متنوع به شرح زیر است:

رشته‌های دندان پزشکی، پزشکی و دارؤسازی و…

رشته‌های هنر و معماری و مهندسی

رشته‌ی طراحی مد و لباس

رشته‌های علوم اجتماعی و علوم طبیعی

رشته‌های تجارت و بازرگانی

زبان خارجی و…..

بطور کلی معرفی دقیق و جز به جز همه رشته‌های موجود برای پذیرش بدون آزمون دانشگاههای ترکیه ممکن نیست و در این مقاله نمی‌گنجد و نیازمند وقت و اطلاعات فراوانی است.

برای اینکه از جزئیات بیشتری در این زمینه مطلع شوید به شما توصیه می‌کنیم به مشاورین دایان گروپ مراجعه کنید تا بهترین و مناسب‌ترین‌های خودتان را پیدا کنید. دایان گروپ با ارائه بهترین و صادقانه‌ترین راهنمایی‌ها به شما در امر سخت مهاجرت کمک خواهد کرد، و سختی این مسیر را برای شما هموار خواهد کرد.

گروه مشاورین دایان گروپ در زمینه‌های مختلف مهاجرتی از اخذ ویزای تحصیلی تا خرید ملک در ترکیه و کلاس تومر…. به شما کمک خواهد کرد تا بهترین را برای خودتان رقم بزنید.