پنج سایت برتر کاریابی در ترکیه

بنظر شما کاریابی در ترکیه(Job search in Turkey) چگونه است؟ شما می‌توانید با اخذ اقامت ترکیه و شروع زندگی در این کشور کار مناسب خودتان را پیدا کنید. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که بتوانید با سایت‌های بزرگ که در راستای این زمینه فعالیت می‌کنند آشنا شوید.

ترکیه یک کشور مهاجرپذیر است. به دلیل وجود سرمایه گذاری در بخش گردشگری و تجارت از اقتصاد خوبی بهره می‌برد. این کشور بخاطر سواحل زیبا، بنادر دیدنی و آب و هوای خوبی که دارد مردم را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.

کشور ترکیه دارای معماری و میراث فرهنگی غنی است. این کشور به دلیل مهاجر پذیر بودن و تراکم جمعیت یکی از بهترین کشور‌ها برای زندگی محسوب می‌شود. به دلیل پایین بودن قیمت‌ها زندگی در این کشور آسان است و بیشتر مردم این کشور را برای پیشرفت و ارتقای شغل‌شان انتخاب می‌کنند؛ ولی گاهی بعضی از مردم بدون هیچ شغلی وارد ترکیه می‌شوند.مؤسسه مهاجرتی دایان به شما این فرصت را می‌دهد که خودتان را محک بزنید و با اندک سرمایه‌ای بتوانید مهاجرت کنید

با این سایت‌ها دیگر نگران کار در ترکیه نباشید

وکیل مهاجرتی

۱_ سایت kariyer.net:

یکی از بزرگترین سایت‌های کاریابی در ترکیه سایت کارییر‌نت است. این سایت توانسته در سال ۲۰۲۲ مقام پربازدید ترین سایت را به خود اختصاص بدهد. در این سایت بیش از ۳۰ میلیون رزومه کاری در پایگاه داده این سایت قرار دارد.

این سایت کار خود را به مرحله‌ای رسانده است که مثل یک درخت در راس قرار دارد و بقیه سایت ها مثل برگ‌های درخت کارمندهای مورد نیاز شرکتشان را اینجا استخدام می‌کنند. این سایت غیر از مصاحبه‌ غیرحضوری و آنلاين دفاتری در شهر‌های مختلف ترکیه دارد؛ که با مراجعه به این دفاتر می‌توانید کار مورد علاقه خود را پیدا کنید.

۲_ سایت Expam.com :

این سایت یکی از بزرگترین سایت‌های بين المللی است که برای افرادی که به دنبال کار می‌گردند کار را راحت کرده است. کاربران این می‌توانند با انتخاب کشور مورد نظر کاری که می‌خواهند را انتخاب و بعد از فرستادن رزومه کاری فعالیت خود را شروع کنند.

این سایت راحت‌ترین سایت کاریابی است. این سایت که مثل یک موتور جستجو عمل می‌کند میتوانید کار و کشور مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید و با فیلتر کردن بقیه کشور‌ها وکارها شما را با سریع ترین روش به َعل مورد نظرتان متصل می‌کند.

وبسایت یاد شده بدون واسطه عمل می‌کند یعنی بدون اینکه شمارا به جایی که هیچ ربطی به کار مورد نظر شما موارد وصل کند مستقیم به شرکت مخصوص وصل می‌کند.

۴_ سایت Learn 4 Good:

این سایت برای افرادی است که به زبان‌های خارجی تسلط کامل دارند؛ در این سایت شما می‌توانید مدارک مبنی بر رزومه درسی و مدارک زبانتان را آپلود کنید. شرکت‌های خصوصی با دیدن رزومه شما و انتخاب بهترین‌‌ها شما را برای کار در این زمینه انتخاب می‌کنند و شما می‌توانید در زمینه شغلی خود شروع به کار کنید.

۵_ سایت Secret Cv:

این سایت به صورت آنلاین همه متقاضیان خود را دور هم جمع می‌کند و با انتخاب بهترین رزومه کارمندهای خود را استخدام می‌کند. در ساله ۲۰۱۷ سایت سیکرت سی وی تقریب بر ۲۳ میلیون ویو فعال داشت که متقاضیان رزومه‌های خود را در این سایت آپلود کرده بودند.

شما در چه شغل‌هایی می‌توانید شروع به کار کنید؟

وکیل مهاجرتی

آموزش زبان های خارجی در مؤسسات آموزشی:

کسانی که مسلط به زبان‌های خارجی از نظیر انگلیسی، فرانسوی، چینی، ژاپنی و … هستند می‌توانند با وارد کردن رزومه کاری خود و مدارک زبان در سایت‌های کاریابی در ترکیه مشغول کار شوند. در این کشور به دلیل وجود ملیت‌های مختلف آموزشگاه‌های زیادی برای آموزش زبان وجود دارد.

مشاغل خدماتی:

به دلیل آمار بالای میانسال‌هه در این کشور بیشتر خانواده‌های ترک زبان به دنبال پرستار می‌گردند تا بتواند از خانواده‌هایشان مراقبت کنند. مشاغلی از این نظیر جزو پر درآمد‌ترین مشاغل هستند.

 مدارک مورد نیاز برای شروع فعالیت در زمینه پرستاری این است که چنانچه شما مدرک مراقبت از کودک داشته باشید و سابقه کیفری نداشته باشید و کمی هم زبان را آموخته باشید، در آمد این کار به طور میانگین در ماه حدود ۵۰۰ دلار تخمین زده شده است. همچنین شما می‌توانید تا آخر زمان فعالیت در این زمینه‌ها جایی برای خواب داشته باشید.

شغل‌های مستقل:

مثل خرید و فروش ملک در ترکیه بعضی از مردم می‌خواهند یک کار مستقل و بدون وابستگی به شرکت‌های خصوصی و یا دولتی شروع کنند. برای شروع کار شما اول باید مجوز شروع کار مستقل را از کشور ترکیه دریافت کنند که این مجوز برای هر شغلی که شما قصد راه انداختن آن را دارید متفاوت است.

شما که یک تبعه خارجی برای کشور ترکیه به حساب می‌آیید اول باید فرم‌های لازم را پرکنید و درخواست مجوز را بدهید. برای شروع کار شما حداقل باید ۶ کارمند ترک را استخدام کنید. هنگامی‌که شما از این کار استعفا بدهید و بیرون بیاید مجوز کار شما لغو می‌شود.

هتل‌داری در کشور ترکیه:

شما با داشن مدرک هتل‌داری و یا خدمات می‌توانید به مراکز حضوری و یا آنلاین کاریابی در ترکیه بروید و رزومه خود را تحویل بدهید شما هیچ سابقه‌ی کیفری نباید داشته باشید و همچنین بایدکپی مدرک اقامت خود را درون رزومه خود قرار دهید.لازم است به زبان انگلیسی و ترکی مسلط باشید تا به راحتی بتوانید در این شغل فعالیت کنید.

مؤسسه مهاجرتی دایان به شما این فرصت را می‌دهد که خودتان را محک بزنید و با اندک سرمایه‌ای بتوانید مهاجرت کنید و وارد دنیای کار شوید کافیست بعد از اخذ اقامت ترکیه خود به موسسه ما مراجعه کنید تا شما را برای این تصمیم بزرگ در زندگیتان راهنمایی کنیم؛ بعد از اطمینان کامل شما از تصمیمتان ما شما را به این سایت‌های کاریابی در ترکیه معرفی می‌کنیم و یا برای ایجاد یک شغل مستقل به شما کمک می‌کنیم‌.

امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم به مستقل‌شدن شما کمک کوچیکی کرده باشیم. شما با برداشتن قدم‌های بزرگ به موفقیت می‌رسید پس برای آرزوهایتان بجنگید تا بتوانید آن‌ها را به خاطره‌‌های کوچک از یاد رفته تبدیل کنید. موفقیت را با کمک ما برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.