چگونه نمره کامل در آزمون یوس کسب کنیم؟

احتمالا برخی از شما با آزمونی با عنوان یوس آشنا هستید و چگونگی کسب نمره کامل در آزمون یوس (Full score in the US exam) را یکی از دغدغه‌های مهم خود می‌دانید. دانشگاه‌های مختلفی در کشور ترکیه هستند که خود طراح و اجراکننده این آزمون‌ می‌باشند. از آنجا که زمان، مکان، تعداد˓ سختی سوالات و … برای آزمون ورودی یوس در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، نمره قبولی آن هم برای دانشگاه‌های مختلف مقداری متغیر می‌باشد.

دانشگاه‌های مختلف ترکیه معمولا نمره قابل قبول آزمون ورودی یوس را از طریق سایت مخصوص خود به اطلاع علاقه‌مندان می‌رسانند. توجه داشته باشید که این نمره به صورت حداقل نمره قابل قبول دانشگاه‌ها به افراد اعلام می‌شود که در صورت کسب آن مجاز به انتخاب رشته هستند و اصلا نشان‌دهنده قبولی قطعی داوطلبان نخواهد بود.

قبولی نهایی افراد در این آزمون پس از انتخاب رشته و بررسی دیگر موارد تاثیرگذار از نظر دانشگاه‌های مختلف به اطلاع شرکت‌کنندگان این آزمون خواهد رسید. از آنجایی که قبولی در این آزمون برای بسیاری از داوطلبان حائز اهمیت است و کسب شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه را مشروط بر قبول شدن در این آزمون می‌دانند، تصمیم گرفتیم در این محتوا از دایان ایان د پیرامون این مسئله را برای شما عزیزان جمع‌آوری کنیم تا شما را به هدفتان نزدیک‌تر نماییم.

نحوه مطالعه جهت موفقیت و اخذ نمره کامل در آزمون یوس

لازم به ذکر است که برای موفقیت و کسب نمره کامل در آزمون یوس نیاز دارید در برخی از کلاس‌های آمادگی این آزمون شرکت نمایید. مطالعه مباحثی از قبیل هندسه، ریاضی و هوش علاوه بر درک و فهم عمیق مطالب، نیاز به یادگیری برخی تکنیک‌های تست‌زنی دارد.

البته تمامی مباحث آزمون ورودی یوس ( در منابع پیشنهادی که در محتوا‌های قبلی برایتان ذکر کردیم ) از درسنامه‌های جامع و همچنین بانک سوالات ویژه‌ای برخوردارند؛ بنابراین یکی از شروط اصلی موفقیت در این آزمون را که باید کاملا جدی بگیرید، انتخاب منابع مناسب برای مطالعه پیرامون آزمون ورودی یوس و آموزش مهم‌ترین تکنیک‌های تست زنی است.

گفتنی است که کلاس‌های مختلف آمادگی آزمون ورودی یوس در کشور ایران در حال برگزاری است. این کلاس‌ها حتما باید بر أساس آخرین تغییرات این آزمون مهم طراحی شده‌باشند. حتی برخی از موسسات آموزشی موفق به برگزاری کلاس‌های آنلاین یوس شده‌اند تا علاوه بر ارائه نوعی تدریس واقعی، سلامت داوطلبان عزیز این آزمون را حفظ نمایند.

از مهم‌ترین خدمات برخی از موسسات آموزشی معتبر کشور،  آموزش منابع اصلی آزمون ورودی یوس˓ ارائه جزوه تالیفی مدرسان مطرح و نام‌آشنای کشور، برگزاری آزمون‌های ازمایشی مختلف، طراحی کارنامه‌های تحلیلی و همچنین ارائه مشاوره‌های منحصر به فرد درسی است.

البته نا‌گفته نماند که تمامی موارد گفته شده مقدمه‌ای جهت کسب شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه می‌باشد و شما باید خود را برای مهاجرت و شروع زندگی در کشوری دیگر آماده کنید.

 نکات کلیدی جهت کسب نمره کامل در آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

 

 توجه داشته باشید که علاوه بر داشتن آمادگی علمی لازم قبل از آزمون‌های ورودی مختلف دانشگاه‌ها همچون آزمون ست و یوس، لازم است برخی ترفند‌ها نظیر چگونگی پاسخگویی به سوالات دشوار و یا مدیریت زمان را بیاموزید و چند بار در منزل آزمون‌ها را برای خود شبیه‌سازی کنید. در ادامه سعی داریم برخی از نکات کلیدی مهمی که به موفقیت هرچه بیشتر شما در کسب نمره کامل در آزمون یوس کمک می‌کنند را معرفی کنیم:

نکات کلیدی در آزمون یوس:

۱.قبل از پاسخ‌دهی به سوالات یک مبحث ابتدا مطمئن شوید که بر روی آن مبحث مسلط هستید.

۲.مدیریت زمان در سر جلسه یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که حتما باید رعایت کنید.

۳.سعی کنید ابتدا سوالات آسان را پاسخ دهید و سپس به سراغ سوال‌های سخت‌تر بروید.

۴.یکی از راه‌های مدیریت زمان در روز آزمون یوس، آموختن برخی میانبر‌ها در پاسخ‌دهی سوالاتی خاص است.

۵.سعی کنید تمامی سوالات را با دقت بخوانید و اگر در سوالی از شکل استفاده شده بود، مطمئن شوید که اطلاعات سوال با شکل منطبق است.

۶.با تمرین‌های قبل از روز آزمون، یاد بگیرید که به هیچ عنوان در جلسه آزمون به سوالاتی که پاسخشان را نمی‌دانید پاسخ ندهید؛ چراکه هر پاسخ اشتباه نمره منفی خاص خود را دارد.

۷.در اولویت‌بندی پاسخ‌گویی به سوالات آزمون سعی کنید ابتدا از مباحثی شروع کنید که تسلط کافی دارید؛ تا اگر با کمبود وقت مواجه شدید نگرانی خاصی نداشته باشید.

۸.اگر پاسخ سوالی را نتوانستید کسب کنید، نیازی نیست تمام وقت خود را بر روی آن بگذارید؛ فقط کافی است آن سوال را علامت بزنید و در آخر آزمون اگر فرصت داشتید بر روی آن متمرکز شوید.

۹.اگر متوجه شدید که نتوانستید به چند سوال متوالی و پشت سر هم پاسخ دهید، سعی کنید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید و در تایم اضافی به بررسی مجدد آن‌ها بپردازید.

۱۰.گاهی اوقات سعی کنید برای حذف برخی از گزینه‌ها، از روش مهندسی معکوس استفاده کنید.

۱۱.اگر در حین آزمون با خستگی مواجه شدید، سعی کنید وقفه‌ای کوتاه به خودتان بدهید.

۱۲.به هیچ وجه سعی نکنید سوالات ریاضی آزمون یوس را به صورت ذهنی حل کنید و حتما باید آن‌ها را روی برگه یادداشت نمایید.

۱۳.تا آخرین لحظه در جلسه آزمون بنشینید و تا آنجا که امکان دارد به سوالات پاسخ دهید.

۱۴.آخرین نکته‌ای که لازم است جهت کسب نمره کامل در آزمون یوس رعایت کنید، این است که در روز آزمون به هیچ عنوان به سایر رقبا و سرعت عملی که دارند توجه نکنید تا روحیه‌تان تضعیف نشود.

کلام پایانی

همان طور که خودتان هم در جریان هستید، یکی از راه‌های موفقیت، مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج است. حال اگر یکی از کشور‌های مد‌نظرتان، ترکیه باشد، باید به قبولی در برخی آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور همچون آزمون ست و یوس فکر کنید.

 سعی شد پیرامون آزمون ورودی یوس و چگونگی کسب نمره کامل در آن برای شما عزیزان بیان شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب سایت گروه مهاجرتی دایان مراجعه فرمایید. از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت با کارشناسان تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم جهت ثبت نام در کلاس‌های آمادگی آزمون‌ها را انجام دهید.

گروه بین المللی دایان مفتخر است نقشی کوچک در پیشرفت درسی و شغلی شما داشته باشد و به دامنه اعتبار خود بیفزاید.